תשלומים באפליקציית ביט- מי שלא יוציא חשבונית יסתבך עם רשות המיסים

תשלומים באפליקציית ביט- מי שלא יוציא חשבונית יסתבך עם רשות המיסים

חדשות מס הכנסה מידע לעסקים ומייצגים. תשלומים באפליקציית ביט- מי שלא יוציא חשבונית יסתבך עם רשות המיסים חדשות מס הכנסה מידע לבעלי עסקים. כיצד חושפת רשות המיסים הכנסות שהתקבלו ולא נרשמו כחוק. כל מה שצריך לדעת לפני שהעסק שלך מקבל תשלום דרך bit או אפליקציות תשלומים. 

תשלומים באפליקציית ביט

תשלומים באפליקציית ביט

ביקורת מס הכנסה גם על חשבון באפליקציית תשלומים

נרדמו בספירה – עסק למכירת כלי מיטה “פספסו” רישום של תשלום בביט – כך נמצא במבצע ביקורות מס הכנסה ברחובות והסביבה. המקרים הבאים ממחישים את החובה לנהל את ספרי החשבונות בצורה אחראית ונבונה גם בתקופה בה אמצעי התשלום במשק משתנים. את המזומן הולך ומחליף התשלום הדיגיטלי. באמצעות אפליקציות תשלומים שונות כמו paybox ,bit, פפר ועוד. 

אולם על אף שהכספים לא עוברים ישירות דרך חברות אשראי אלא על ידי חשבונות בנק, לרשות המיסים קיימים כלים רבים לבדוק את העברות הכספים לבתי העסק ולאחר מכן, באמצעות ביקורת מס הכנסה, לוודא שהתקבולים נרשמו בספרים, דווחו לפי חוק ובעיקר שולמו בעד מס הכנסה ומס ערך מוסף. 

במקרה הראשון, במהלך המבצע הגיעו המבקרים לעסק למכירת כלי מיטה באזור גן יבנה, שם נמצא תשלומים שהועברו בביט בסך 1,900 שח ולא נרשמו בספרי העסק. בעל העסק טען: “אנו משתדלים בסוף כל יום לעבור על הביט, כנראה שפספסנו את ההעברות האלו שהתקבלו”. בביקורת אחרת בעסק למכירת חומרי בניין בקריית עקרון נמצא צ’ק על סך 2,500 שח שלא נרשם בספרי העסק. כשנשאלה על כך מנהלת החשבונות ענתה: “זה צ’ק פיקדון, התכוונתי להפיק קבלה”.

בשנת 2022 המשיכו חוקרי מס הכנסה לבצע בדיקות ניהול ספרים לבעלי עסקים. מה קרה הפעם? במקרה אחר נמצא כי בעלת צימר קיבלה תשלום דרך אפליקציית “ביט” בסכום של 2,819 ₪ אשר לא נרשם בספרי החשבונות. בעלת הצימר טענה “הלקוחה הייתה חלק מקבוצה שהתארחה במקום והוצאתי להם חשבונית כוללת”.

עוד באתר – בדקו כעת את אישורי מס הכנסה שלכם 

מידע מוקדם מוביל את פקיד שומה לבצע ביקורת ניהול ספרים בבתי עסק

במקרה השני, בביקורת אצל ספרית באזור גן יבנה, נבדק מידע שהתקבל בנוגע לרישומים נמוכים מסך התשלומים בפועל. מהשוואת יומן ההזמנות לספרי העסק התברר כי יש הפרש של 1,115 ₪, שלא נרשמו בספרי העסק. הספרית הוזמנה למשרד פקיד שומה רחובות להמשך טיפול וביקורת. 

מכיוון שרשות המיסים לא מסרה מידע על מקור המידע המוקדם שהיה ברשותה, אנו מניחים כי מדובר באחד מהשניים. או שימוש במלשינון של מס הכנסה או הצלבת הפקדות של אחת מאפליקציות התשלום למול דיווחי מס הכנסה של העסק. 

האם תשלומים באפליקציית ( ביט, פייבוקס ועוד) מחייב דיווח והוצאת חשבונית וקבלה?

התשובה החד משמעית היא כן. כל הכנסה של העסק חייבת ברישום, כל הכנסה חייבת במס ודיווח לשלטונות מע”מ. רק בסוף שנת המס, עם הגשת הדו”ח השנתי, מה שנקרא בחשבון הסופי, נוכל לדעת כמה מס יש לשלם על סך ההכנסות מהעסק. 

בעלי עסקים שפותחים חשבון בנק נוסף, לצורך קבלת תקבולים באמצעות אפליקציות תשלומים, מחויבים בדיווח על כל הכנסה עסקית. אם בעבר איסוף המידע מחשבונות הבנק והצלבתו למול דיווחי מס הכנסה היה מורכב מבחינה טכנולוגית, הריי שכיום פקיד השומה יכול לקבל מידע מעובד ואת העלמת המס כפרי בשל באמצעות הצלבת נתונים מחשבונות הבנק הישירים והקשורים. 

צפו בסרטון הדרכה על אפליקציות תשלום בסמארטפון וההבדלים בין ביט, פייבוקס, פפר

סקירת אפליקציות התשלום הפופולריות בישראל, יתרונות וחסרונות בשימוש בהן, איך הן פועלות ומה ההבדלים ביניהן.

Leave a Reply

Your email address will not be published.