שכר אמנים דמי אבטלה מביטוח לאומי

שכר אמנים דמי אבטלה מביטוח לאומי

נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מצביעים כי חלק לא מבוטל מפלח העוסקים באומנות או מקבלים שכר אומנים נמצא בצב אבטלה ולכן רשאי לדרוש דמי אבטלה מביטוח לאומי. כתבה מיוחדת על שכר אמנים דמי אבטלה מביטוח לאומי

שכר אמנים דמי אבטלה מביטוח לאומי

שכר אמנים דמי אבטלה מביטוח לאומי

60% במצב היעדרות מעבודה שכר אומנים ממוצע בירידה 

המספרים מבחינת שכר אומנים לא מצביעים על מגמה חיובית. לפי הודעת הלמס. האחוז הגבוה ביותר של מועסקים הנעדרים מהעבודה בגין חלת או פיטורים או היעדר הזמנות עבודה , מכלל המועסקים במשק הישראלי היה בענף אמנות, בידור ופנאי66.1% אחריו החינוך עם 64.0% ובאופן ברור לאחר מכן שירותי אירוח ואוכל 60.5%

מגיע גם שכר אמנים דמי אבטלה מביטוח לאומי מי זכאי 

אמנים שעוסקים בהופעה אמנותית או בידורית כמו הנחיה במופע, משחק, שירה, דקלום, הקראה, נגינה, ניצוח, ריקוד, פנטומימה, לוליינות וקוסמות. כולל הופעה בכל אחד מאלה לצורך הקלטה או צילום למעט הופעה בפרסומות .

1 תנאי תקופת אכשרה

הדורשת  12 חודשי עבודה מתוך 18 החודשים האחרונים בעבודת אומנות או בעבודה כשכיר

2 עבודת בתחום אומנות

מוגדרת כעבודה תחת הסכם של לפחות 3 חודשים בתחומי האמנות שפורטו, או תחת הסכם לסדרה של לפחות 5 הופעות ב- 12 חודשים.

אם חסרים לך חודשי עבודת כאמן ב-12 מתוך ה-18 החודשים האחרונים, ניתן להשלים אותם עם תקופות אחרות לפי תקנות הביטוח הלאומי

לדוגמא גם אם נרשת לך יום אחד בחודש כלשהו, זה ייחשב כאילו עבדת באותו החודש. כלומר, אם ההסכם היה מה-5 בספטמבר עד ה-5 בדצמבר, תקופה זו תוכר עבור 4 חודשים – ספטמבר, אוקטובר, נובמבר ודצמבר.

טיפים לקבלת החזרי מס הכנסה משכר אומן

בכל שנה ובמהלכה אומנים נדרשים לבצע תיאום מס ובסוך השנה להגיש דוח של תיאום מס ובמידת הצורך לדרוש החזרי מס הגין עבודה כשכירים מספר מקומות. לעיתים אומן הוא גם שכיר במספר מקומות בחלקי משרה וגם עצמאי. זוהי דרך חיים אבל כעת חשוב להכיר זכויות וייתכנו נוספות בביטוח לאומי מס הכנסה ועירייה כמו הנחות בארנונה לפי המצב האישי.

בדיקת תביעה למס הכנסה שלילי מענק עבודה לאומנים

הקטנת מקדמות מס הכנסה למקרה שאתם גם עצמאים

מענק פעימה ראשונה לעצמאים

מענק פעימה שנייה לעצמאים

השתתפות בהוצאות לעסקים כולל של אומנים המענק נקבע באופן יחסי של ירידת מחזורים וביחס לדיווחים של שנה שעברה. תנאי זה פועל לטובת האומנים שכמעט ולא היו בפעילות בשלושת החודשים האחרונים.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *