פטור ממס קרן השתלמות בגלל המשבר

פטור ממס קרן השתלמות בגלל המשבר

המהלך דורש חקיקה אולם היא צפויה להתקבל. בשל המשבר הכלכלי יאושר למשוך עד 10,000 שח בחודש מקרנות השתלמות בפטור מלא ממס וייתכן שגם ללא מס רווחי הון. המדובר על קופות השתלמות שטרם מלא להם הוותק למשיכה ללא תשלום מס. היתרונות והחסרונות למשיכת קרן השתלמות בפטור ממס הכנסה

פטור ממס קרן השתלמות בגלל המשבר

פטור ממס קרן השתלמות בגלל המשבר

פעם ב 6 שנים השכירים משכו ואבדו את היתרון לפנסיה

לי יש גישה ברורה – חיסכון פנסיוני נועד לגיל הפנסיה. אפשר לנהל אותו בחוכמה כנס כלכלי או כתיק השקעות ולבצע זו בו שימוש לצורך הלוואות זולות במהלך החיסכון ושנות העבודה אבל בשום פנים לא לאכול ממנו ולא לשבור קופות כמו שנהוג להגיד בישראל.

לפני עשור עלה המשקל של דמי הניהול בקרן השתלמות ברווחי בתי ההשקעות וחברות הביטוח. מהלך זה הביא אותן ליצור כלים למניעת פירעון של קרנות השתלמות כמו הלוואות בלון על חשבון הקרן. העיקר להשאיר את הכסף בקרן. במקרה הזה נפגשו האינטרסים של חברות הביטוח עם האינטרס של המבוטח, גם אם האחרון היה זה ששילם על התענוג.

לממן את המינוסים מחיסכון קרן השתלמות

קרן השתלמות היא מכשיר חיסכון לטווח בינוני וארוך. החיסכון פטור ממס רווחי הון וההפקדות עד תקרה פטורות מזקיפת מס. חלק מחברות הניהול מאפשרות לקבל הלוואות בלון על חשבון החיסכון ולשלם רק את הריבית . במקרה הזה החוסך נהנה מצבירת רווחי הון פטורים ממס על אף שעשה שימוש בכסף.

זו שעתן של ממשלות לתת פטור ממס

בכפוף לחקיקה בכנסת הממשלה תאשר לחוסכים למשוך עד 10,000 שח בחודש , בדומה למשיכת תגמולים פטורה מתשלום מס הכנסה באמצעות טופס 159

מושכים 10000 שח פטור ממס תחשבו עוד פעם

לפני ביצוע המשיכה ישירות מקרן ההשתלמות אפשר להתייעץ עם שירות לקוחות קרן השתלמות ולבדוק את האופציה לקבלת הלוואת בלון במקום משיכה פטורה ממס. כך יהיה ניתן לשלם רק את הריבית החודשית , הכסף נשאר בקרן ואת תרוויחו בגינו תשואות חיוביות ככל שיהיו – פטורות ממס . תמיד תוכלו להחזיר את הכסף החזרה לקרן ולהחזיר את היתרה בפועל.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *