עצמאים פנסיה פטורה ממס בפדיון מוקדם

עצמאים פנסיה פטורה ממס בפדיון מוקדם

בעוד שכל תקנות המס בישראל בתחום מיסוי פנסיוני גורמות למשיכת חיסכון חייב במס להיות לא כדאי עבור שכירים ועצמאים, בשל המשבר הכלכלי הודיע היום משרד האוצר על תכנית עצמאים פנסיה פטורה ממס בפדיון מוקדם, בהמשך לתקנות המאפשרות משיכת קרן השתלמות לפי הזמן בפטור ממס הכנסה או מס רווחי הון.

עצמאים פנסיה פטורה ממס בפדיון מוקדם

עצמאים פנסיה פטורה ממס בפדיון מוקדם

 

משה ברקת וישראל כץ מציגים פנסיה ללא מס לעצמאים במשיכה מוקדמת

שר האוצר, ישראל כ”ץ, פרסם היום (ד’) טיוטת תקנות המאפשרות לציבור העצמאים למשוך כספים מהחיסכון הפנסיוני שיהוו עבורם מקור הכנסה זמני בעתות של הפסקת עבודה ככלל ובהתמודדות עם משבר הקורונה בפרט. התקנות החדשות מתירות לעצמאים למשוך בפטור ממס עד כשליש מהחיסכון וזאת במידה והם עומדים בתנאים שנקבעו, כשהתנאי המרכזי הינו הפסקה או סגירה של הפעילות העסקית.

מתי עצמאי יכול למשוך פנסיה בפטור ממס הכנסה

1. עצמאי שסגר את העסק, והעסק אינו פעיל יותר

2. ההפקדות לחיסכון הפנסיוני בוצעו על פי חוק, במשך שנתיים מתוך שלוש השנים האחרונות

3. עברו לפחות 36 חודשים מהמשיכה הקודמת

שר האוצר, ישראל כ״ץ: ״בנוסף לרשת הביטחון הכלכלית שפרשנו, קיימת חשיבות רבה למתן סיוע מיידי לציבור העצמאיים במטרה להעניק להם כלים להתמודדות עם המשבר עד להתאוששות המשק. התקנות החדשות יאפשרו משיכת כספים מהחיסכון הפנסיוני בפטור ממס הן בעתות משבר והן בעת הפסקת עבודה בשגרה, בדומה לציבור השכירים. אמשיך לפעול באחריות ובמקצועיות לטובת חיזוק המשק הישראלי בכלל וציבור העצמאיים בפרט”.

הממונה על רשות שוק ההון, ד”ר משה ברקת: “המהלך נועד לאפשר לציבור העצמאים בישראל למצות את זכויותיהם ובכך להגביר את השוויוניות בתחומי החיסכון ארוך הטווח. התקנות יאפשרו, בפעם הראשונה מנגנון דומה לדמי האבטלה של שכירים, לעצמאים שהופסקה פעילותם העסקית, ועומדים בתנאים שנקבעו בחוק, להשתמש בחלק מכספי החיסכון הפנסיוני שחסכו במטרה לשמור על נזילות משק הבית בתקופה מאתגרת זו. אני מודה לשר האוצר, ישראל כ”ץ וסגנו יצחק כהן, על קידום והובלת המהלך, נמשיך לעבוד יחד למען ציבור החוסכים בישראל”.

האם זה כדאי ולמי עצמאים פנסיה פטורה ממס בפדיון מוקדם חדשות מיסים ישראל פטור ממס הכנסה בשל המשבר הכלכלי הנחיות חדשות של משרד האוצר עצמאים יכולים למשוך פנסיה ללא תשלום מס

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *