נטו למשפחה שלב הורת המכסים יוצא לדרך

מודעות גוגל

נטו למשפחה שלב הורת המכסים יוצא לדרך

שר האוצר, משה כחלון, הנחה היום את רשות המסים לקדם את החקיקה לביטול המכס על יבוא נעליים, בגדים ואביזרי הלבשה לתינוקות שעליה הכריז במסגרת תכנית “נטו משפחה”. במסגרת זו יפורסם היום קול קורא המזמין את הציבור להעביר את הערותיו בנושא.

כחלק מתכנית נטו למשפחה של משרד האוצר להפחתת יוקר המחייה ולהגדלת ההכנסה הפנויה, הודיע שר האוצר, משה כחלון על החלטתו לבטל את שיעור המכס על ייבוא נעליים העומד היום על 12% וכן לבטל כליל את שיעור המכס על ייבוא בגדים ואביזרי הלבשה לתינוקות, העומדים היום על 6%.

בכדי לוודא שהורדת המכסים תגולגל לצרכנים ולא תיעצר אצל היבואנים, בכוונת רשות המיסים ומשרד האוצר לבטל את המכס כהוראת שעה לשנתיים. במידה שההטבה תגולגל לצרכנים, היא תימשך. תכנית “נטו משפחה” כוללת הטבות במיסוי למשפחות עובדות, סבסוד צהרונים, תוספת נקודות זיכוי לנשים ולגברים בגין ילדים קטנים, הרחבת מענק עבודה והפחתת מכסים על בגדי תינוקות, הנעלה ומכשירי סלולר. התוכנית צפויה להעלות את שכר הנטו של משקי הבית בכעשרות אלפי שקלים בשנה, בהתאם לאשכול הסוציו-אקונומי.

בהתאם לקול קורא, כל מי שיש לו עניין בביטול שיעורי המכס הללו, מוזמן להעביר את הערותיו בכתב למחלקה לתכנון וכלכלה ברשות המיסים YuliaUn@taxes.gov.il וזאת עד ליום ראשון 14.5.2017. לאחר בחינת הערות הציבור, תעביר הרשות לשר האוצר משה כחלון את המלצות גורמי המקצוע.

שר האוצר משה כחלון: ״הישראלים העובדים צריכים לדעת שאנחנו יודעים לתת ולא רק לקחת, לתגמל ולא להקשות. במסגרת ״נטו משפחה״ אנו מתקדמים עוד צעד לעבר הורדת מחירים של מוצרי ביגוד, הנעלה וסלולר שיקלו על יוקר המחייה. המשק הישראלי הוא משק חזק, יש מאחורי הכלכלה הזו אנשים חזקים, משלמי מיסים, משרתים ועובדים והיום עשינו עוד צעד לחיזוק מעמד הביניים והמשפחות העובדות במעשים, ולא דיבורים״.

Recent Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/dhsk100c/public_html/infotax.co.il/wp-includes/functions.php on line 3743