מס על הזמנה מאייבי

מודעות גוגל

מס על הזמנה מאייבי ! רשות המיסים פרסמה מדריך מדריך ליבוא אישי בדואר . על רקע התפתחות המספר וההזמנות מאתרי הרכישה עדכנה רשות המיסים את הציבור בדבר מס על הזמנה מאייבי ואתרי אינטרנט כגון  http://www.aliexpress.com  ebay    DX 

מס על הזמנה מאייבי – אתה אחראי על הכיתוב על גבי העטיפה !

 חמש סיבות טובות לבצע תכנון פיננסי  – עכשיו באתר מאמרים 

מספיק שכולת החבילה איננה מתאימה לפרטים הכתובים בהצהרת הייבוא או בתווית של חבילת הדואר כדי שניתן יהיה לתופסם ולהחרים אותם , גם אם ההצהרה הכוזבת נמסרה ללא ידיעת המזמין מאתרי הקניות ברשת. 

במקרה של הצהרה כוזבת, רשות המסים רשאית לחלט את הטובין או להטיל קנס על היבואן (מזמין החבילה) בגובה כפל המסים בנוסף לתשלום מסי ייבוא כתנאי לקבלת הטובין. לא נעים בהחלט . 

 

מס על הזמנה מאייבי – כמה מס עליי לשלם לפי מדריך ליבוא אישי בדואר ?
משלוח המכיל מוצרים שערכם הכולל עד 75$ – פטורים לחלוטין מתשלום מסים. הפטור אינו חל על מוצרי טבק, כוהל ומשקאות משכרים.

מדריך ליבוא אישי בדואר – מי פטור ממס על הזמנה מאייבי 

למזמינים מוצרים באמצעות אתרי מכירות קיים פטור ובכלל זה פטור מתשלום מס על הזמנה מאייבי

משלוח המכיל מוצרים שערכם הכולל 75$-325$ – פטורים מתשלום מכס אך חייבים בתשלום מע”מ 

במוצרים מסוימים גם במס קנייה. הפטור ממכס אינו חל על מוצרי טבק, כוהל ומשקאות משכרים.

חלקי חילוף לרכב בטווח מחירים  75$-325$ – מחוייבים בשיעור מס אחיד של 49.1%, למעט האביזרים שלהלן, עליהם חלה חובת תשלום מע”מ בלבד:

 1. א. מושבים
 2. ב. בקרים למערכות הרכב
 3. ג. מכשירים לניווט המותקנים ברכב
 4. ד. מנעולים לרכב מכל הסוגים
 5. ה. פנסים
 6. ו. מגבים וחלקיהם
 7. ז. משאבות ואקום
 8. ח. מושב בטיחות לתינוק
 9. ט. רצועות גומי/טיימינג בכל צורות החתך
 10. י. מסננים לאוויר דחוס
 11. יא. צמיגים
 12. יב. מכשירי ניווט לרכב
 13. יג. בלמים וחלקיהם
 14. יד. כריות אויר
 15. טו. מערכת ABS / ESP וחלקיהם
 16. טז. מסבים
 17. יז. חלקי נגררים
 18. יח. חלקי שסתומים
 19. יט. חלקים למזגנים
 20. כ. חלקי חשמל קטנים כמו מפסקים/מתגים פיוזים וכד’

טובין שערכם 325$-1,000$ – חייבים בתשלום מע”מ וכן, במכס ומס קנייה (אם חלים).

טובין שערכם מעל 1,000$ או במשלוח של טבק, סיגריות, כוהל, ומשקאות משכרים – חייבים בתשלום מע”מ + במכס ומס קנייה (אם חלים) כפי שמשולם על ידי יבואן שמייבא בייבוא מסחרי, על פי השיעור קבוע בצו תעריף המכס.


לנוחותכם, המסים החלים על כל מוצר חושבו לכדי אחוז סופי וכולל המופיע בטבלת מסים מרוכזים בקישור שלהלן, המתעדכנת מדי שבוע. בשימוש בטבלה יש לבחור את המוצר המבוקש המופיע בעמודה הימנית ולבדוק מהו אחוז המס המופיע בעמודה שבטווח המחירים שבה נמצא ערכו של המוצר. יובהר כי הטבלה מתפרסמת לצרכי נוחות והבהרה בלבד והיא איננה מחייבת; תעריף המס המחייב הוא התעריף הקבוע בצו תעריף המכס.

מס על הזמנה מאייבי  הבהרות חשובות נוספות – יש לקרוא לפני השימוש בטבלה!


שתי חבילות או יותר שיישלחו מאותו ספק לאותו לקוח בהפרש של עד 72 שעות, ייחשבו כמשלוח אחד שפוצל, ומס על הזמנה מאייבי יחושב לפי ערכם הכולל של כל הטובין יחד.

• מס על הזמנה מאייבי  נקבע על פי סוג הטובין ועל פי סך ערך הטובין הכלולים במשלוח, לא כולל הובלה וביטוח.
• במקרים בהם חל תשלום מס, הוא יחול הן על ערך החבילה והן על דמי המשלוח והביטוח אם ישנם (כלומר, שיעור המס ייקבע לפי ערך המוצר בלבד, אך יחול על ערך המוצר כולל המשלוח והביטוח). כך, לדוגמא, נעליים שערכן 300 דולר והמשלוח ניתן בחינם, יחוייבו במע”מ בשיעור של 18%. נעליים באותו מחיר, שעליהן נוספו דמי משלוח בסך 40 דולר, עדיין יחוייבו בשיעור של 18% בלבד, אך המס יחול על ערך המוצר כולל דמי המשלוח, דהיינו 18% מתוך 340 דולר.
נעליים שערכן 340 דולר, והמשלוח ניתן בחינם, יחוייבו במסים בשיעור של 32.2%.

 

ערך המוצר עצמו עלות משלוח ו/או ביטוח שיעור המס המס הנדרש לתשלום
$300 $0 18% $54
$300 $40 18% $61.2
$340 $0 32.2% $109.5

לכניסה לטבלת המסים המרוכזים לחץ כאן

מתנות ופריטים משומשים​
פריטים משומשים או פריטים שנשלחו כמתנה ללא תמורה כספית מצד הנמען, יחויבו גם הם במס, לפי ערך הטובין המוצהר בחשבונית או בהצהרת השולח. עם זאת, המכס רשאי לבדוק את סבירות ההצהרה ובמקרים חריגים, לפסול את הערך המוצהר ולקבוע ערך חלופי כמפורט בחלק 2.5 לנוהל הערכת טובין ביבוא אישי.​

אופן תשלום מס על הזמנה מאייבי החלים ביבוא אישי בדואר


הזמנה מאייבי בחבילות הנשלחות בדואר רגיל – מועברות לסניפי הדואר הקרוב לאזור מגורי הנמען בהתאם לכתובת הרשומה על גבי החבילה, בצירוף הוראת תשלום על סך המסים (אם נדרשים). את המסים יש לשלם בסניף הדואר בעת קבלת החבילה.

הזמנה מאייבי בחבילות הנשלחות בדואר מהיר (EMS) או באמצעות חברות שילוח – משוחררות מהמכס על ידי סוכן מכס של חברת דואר ישראל או על ידי סוכן המכס של חברת הבלדרות שהחבילה נשלחה באמצעותה, והמסים משולמים על ידם בעבור היבואן (מזמין החבילה). בעת מסירת החבילה בבית הלקוח, נגבים המסים על ידי השליח.

חברת דואר ישראל וחברות השילוח הבינלאומיות גובות, ככלל, עבור שירות זה עמלה, בנוסף לעלות השילוח. כל ההשגות או הערעורים או הבירורים לגבי עמלות חברת הדואר או חברות הבלדרות, יש להפנות ישירות לשירות הלקוחות של החברה המשלחת.

במקרים חריגים, למשל אם היבואן נדרש להשלים פרטים לגבי הטובין המיובאים, יידרש הנמען להגיע לבית המכס ולשחרר את הטובין בעצמו.

 

~ שירותים פיננסיים שווים לכם המון כסף ~

בדיקת ביטוחים הר הכסף החזרי מס לשכירים אתר מאמרים | איתור ירושות

קישור החזרי מס ללא עלות פתיחת תיק | פורקס – מסחר במטבע חוץ | קישור לאיתור כספים

חישוב פיצויים | הכלכלן – האתר האובייקטיבי למודעות פנסיונית

Recent Posts


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/dhsk100c/public_html/infotax.co.il/wp-includes/functions.php on line 3743