מבצע ביקורת של רשות המיסים נתניה והסביבה

מבצע ביקורת של רשות המיסים נתניה והסביבה

זה נשמע כמו שם של סרט חדש בנטפליקס אבל זה הכי קרוב למציאות וזה יכול להיות מאד לא נעים. הודעת רשות המיסים על מבצע ביקורת של רשות המיסים נתניה והסביבה לא משאירה מקום להתלבטות. בעלי עסקים צריכים צהכיר את פקודות מס הכנסה ולציית להנחיות רישום תקבולים בבית העסק.

מבצע ביקורת של רשות המיסים נתניה והסביבה

מבצע ביקורת של רשות המיסים נתניה והסביבה

הגירעון בתקציב יגדיל את מבצעי האכיפה ?

שנת 2020 נפתחה בידיעות על גירעון בתקציב הממשלה. מי יכול לכסות אותו ? כמובן מי שמביא את הכסף היא רשות המיסים. בשנים האחרונות ביקורות של מס הכנסה בעסקים זוכים לתהודה רבה הודות לממצאי הביקורת כמו זו שנערכה בנתניה על ידי עובדי פקיד דומה.

אני לא יודע להדפיס בקופה

פקידי מס הכנסה מכירים שמעו הרבה תירוצים מבעלי עסקים שלא נהלו פנקסי חשבונות כדין. אחד היצירתיים שבהם נשמע במסעדה כאשר עובד ענה למבקרים , בשאלה על תשלומים של א נרדמו כדין  “אני לא יודע להדפיס בקופה”.

6 בתי עסק מתוך 130 לא רשמו הכנסות כדין  והפרת חוק המזומן 

אולי כחלק מההרתעה שכבר פועלת בשטח רק 6 מתוך 103 עסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין.  ביום המבצע נערכו גם 68 ביקורות לאכיפת החוק לצמצום השימוש במזומנים ונמצאו 5 הפרות. לקראת המבצע אותרו בתי עסק בהם נמצאו ליקויים בעבר אשר קיבלו אזהרה.

הכללים החשובים בניהול הכנסות ודיווח למס הכנסה

בישראל כל הכנסה חייבת ברישום מיידי בפנקסי העסק או בקופה רושמת או חשבונית דיגטלית

גם עסק שזכאי לפטור ממס הכנסה או עוסק פטור חייב לדווח על כל הכנסה ולתעד אותה

לעצמאים מומלץ שלא להסתובב סתם כך עם מזומן מיותר. זה יכול ללכת לאיבוד וממילא ניתן להוציא ממכשיר הכספומט כמעט כל סכום לביצוע עסקאות מסחריות במהלך היום

ביט וכל אפליקציה אחת לתשלומים חשופה לביקורות של מס הכנסה כמו כל צורת תשלום אחרת , היא מתועדת דיגיטלית וגם אם שולם לכם כסף באמצעות אפליקציה יש להוציא מיד חשבונית

אתר המיסים של ישראל מידע מס ביטוח לאומי טפסים תיאום מס החזרי מס הכנסה לשכירים ועצמאים איתור כספים אבודים טפסים מקוונים