חשבון בנק בחול : לא דיווח על מעל 112 מיליון שקל

יש לך חשבון בנק בחול ? רשות המיסים כבר יודעת עליו

לפני מספר שנים בעת הפעלת נוהל גילוי מרצון על חשבון בנק בחול ישראלים פנו ישראלים רבים לרשות על מנת להסדיר את מעמד הכספים ואת הסנקציה הכספית. השבוע פרסמה רשות המיסים על תושב תושב קיסריה החשוד באי דיווח על חשבונות בנק בחו”ל ובכך שלא דיווח על מעל 112 מיליון שקלים.

נוהל CRS ברשות המיסים מס הכנסה חשבונות של ישראלים בחוץ לארץ

איך מס הכנסה מגלה העלמות מס בחול ?  כיום זה באמצעים טכנולוגיים ואמנות שונות. בין ישראל מדינות שונות קיים הסכם החלפת מידע על בעלי חשבונות. שמו של החשוד נכלל ברשימת בעלי חשבונות בנק בחו”ל שקבלה רשות המיסים מס הכנסה בהתאם לנוהל CRS – common reporting standard ברשות המסים מתנהלות בימים אלה חקירות בעניינים של בעלי חשבונות נוספים ששמם עלה ברשימה.

חשבונות בנק בחול בהיקף של כ-112 מיליון שקל

כאמור, על פי החשד, האדם המדובר מחזיק בחשבונות בנק בחול בהיקף של 26 מיליון לירות שטרלינג כ-112 מיליון שקלים עליהם לא דיווח לרשות המיסים בישראל.

בחיפוש שנערך בביתו נמצאו מסמכים שונים לרבות כרטיסי אשראי של בנקים בחו”ל ומחשבים המשמשים את החשוד לשם שליטה וניהול עסקיו בחו”ל. בנוסף עולה החשד כי הוא הפיק בין השנים 2019-2017, הכנסות בחו”ל העולות על 10 מיליון שקלים עליהם לא דיווח, זאת בכוונה להתחמק מתשלום מס.

כבוד השופטת מריה פיקוס בוגדאנוב שחררה את החשוד בתנאים מגבילים ביניהם הפקדה על סך 250,000 ₪ וערבות צד ג’ על סך 150,000 ₪. את הפעילות מטעם מס הכנסה נהלו נציגי פקיד שומה חיפה.

רשימת המדינות שמדווחות לישראל על חשבונות ישראל

אם חשבתם להפקיד כספים בחשבון בנק מחוץ לישראל חשוב לדעת שנוהל CRS חל על לא מעט מדינות חלקן פחות מוכרות לציבור הישראלי. אז אלו מדינות מדווחות למס הכנסה בארץ ? שימו לב שאפילו איי קוק   Cook Islands מדוות לרשות וגם האי הבריטי Isle of Man שהיה פעם מקלט מס. מצורף בתר המיסים של ישראל הקובץ המלא של רשימת המדינות בנות הדיווח אליהן ישראל תעביר מידע במסגרת ה – CRS ותקבל ממנה כמובן דיווח.

להורדה מאתר המיסים של ישראל – רשימת מדינות המדווחות למס הכנסה על חשבון של ישראלים

מי מדווח לרשות המיסים על העלמות מס 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *