חוק פיצויי פיטורין סעיף 14 הסבר

חוק פיצויי פיטורין סעיף 14 הסבר על פיצויים

ניידות העובדים במשק בין מעסיקים ומשיכת פיצויים בעת מעבר בין עבודות היא תופעה נפוצה במשק הישראלי . בכתבה מיוחדת על חוק פיצויי פיטורין סעיף 14 הסבר על פיצויים נסביר על הזכות לקבלת פיצויים לאור קיום סעיף 14 בהסכם העסקה

"<yoastmark

האם סעיף 14 הוא חובה

סעיף 14 קובע למעשה שהפיצויים הם של העובד . הסעיף אינו חובה , אך במידה והוא קיים יש לבצע אותו החל מהיום הראשון להעסקת העובד .

חוק פיצויי פיטורין סעיף 14 במידה וקיים מעניק זכויות למעסיק ולעובד במידה שווה .

קיום הסעיף במערכת היחסים עובד מעסיק מקל על חישוב פיצויים למתפטר. למעשה הכסף שנצבר בסעיף פיצויים שייך לעובד במקרה של פיטורים או התפטרות ( למעט בגין רקע פלילי ) ואילו המעסיק לא יידרש בעתיד להשלים את יתרות הפיצויים במקרה של העלאות שכר או תשואות שליליות.

 

סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים יתרונות וחסרונות

יתרונות למעסיק

מבחינת המעסיק מדובר בחיסכון כספי ניכר ככל שהעובד מתמיד אצלו בתקופת ההעסקה ורושם העלאות שכר.

אם לא קיים סעיף 14 אזי לפי חוק פיצויי פיטורין גובה הפיצויים צריך להיות שנות העסקה ( גם חלקיות ) כפול שכר קובע אחרון .  זאת אומרת במקרה של העלאות שכר , המעסיק צריך להשלים את הכסף שחסר בקופת הפיצויים של העובד.

את הכסף לפיצויים חוסכים כיום המעסיקים בקרן הפנסיה או ביטוח המנהלים .

יתרונות לעובד סעיף 14 פיצויים 

בשנת 2018 הותקנו תקנות חדשות שקובעות כי כספי הפיצויים שייכים תמיד לעובד , למקרה חריגים בגין מעשה פלילי במקום העבודה .  סעיף 14 לפיצויים קובע שהכסף בקופה שייך לעובד גם במקרה שהוא התפטר והמעסיק לא יכול לשלול ממנו את הזכות לקבל פיצויים .

דיני העבודה , הן מבחינת תקנות והן מבחינת הפסיקות בבית דין לעבודה קובעות חד משעמית כי הכסף שייך לעובד.

מחשבון זכאות לפיצויים כמה פיצויים מגיע לך 

תקנות פיצויי פיטורין סעיף 14 הסבר על פיצויים מחשבון פיצויים לעובד כמה פיצויים מגיע לך לפי תקופת העסקה של המעסיק דוגמת הסכם עבודה עם סעיף פיצויים לעובד שהתפטר. העובד יכול למשוך פיצויים פטורים לפי תקרה אולם במקרה של מס לא ניתן לבצע החזרי מס הכנסה בשנת המס . 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *