השתתפות בהוצאות על בסיס מזומן

השתתפות בהוצאות על בסיס מזומן הגשת תביעה באתר מס הכנסה

בשורות חשובות לעסקים שטרם קבלו את מענק פעימה שלישית הנקרא גם מענק השתתפות בהוצאות. החל מיום שני 20/07/2020 תפתח רשות המיסים חדשה להגשת תביעות השתתפות בהוצאות על בסיס מזומן .

מדובר בהודעה לעסקים המדווחים על בסיס תזרים מזומנים ומכיוון שכך לא הצליחו למצות את זכות לקבלת מלוא התמיכה ממשלתית לעסקים עקב מגיפת הקורונה. לפי הודעת הרשות ביום ראשון, 19.7.2020 בשעה 14:00 תסגר המערכת להגשת בקשות למענק השתתפות בהוצאות קבועות – פעימה שלישית לצורך עבודות שדרוג והתאמה.

אתר המיסים

אתר המיסים

מיום שני – הגשת בקשות ואפשרות לערעורים 

החל ממחר תעלה לאוויר מערכת החדשה להגשת בקשות למענק השתתפות בהוצאות קבועות – פעימה שלישית גם לטובת מדווחים על בסיס מזומן שטרם הגישו בקשות למענק. ובהמשך תפתח האפשרות לשנות את מסלול הבקשה, למי שכבר הגישו בקשה עבור מרץ – אפריל 2020.

את מענקי התמיכה לעסקים בגלל הקורונה יש להגיש באזור האישי של אתר מס הכנסה ללא צורך לגשת לפקיד שומה. יש לדווח על סכומים נכונים שכן רשות המיסים מבצעת בדיקות ובקרה על דיווחי העסקים.

מימוש זכויות לעסקים ופטורים ממס הכנסה 

בנוסף למענקים על כוונת גם תמיכה ממשלתית באמצעות העברת סכומי כסף ישירות לאזרחים. תכנית זו נתקלת בהתנגדות ציבורית אך יתר הצעדים ראויים אף לתשומת לב כלכלית ואמורים לסייע מבחינת תזרים מזומנים לעסקים ופרטיים.

כך לדוגמא צפוי לעבור חוק המאפשר משיכת עד 63000 שח מקרן השתלמות עם פטור מלא ממס הכנסה גם אם הקרן לא הגיעה לוותק של 6 שנים.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *