הקלות ותיאום מס לאמנים רשות המיסים 

הקלות ותיאום מס לאמנים רשות המיסים

במציאות הישראלית אומן נאלץ לעבוד במספר מקומות עבודה . לעיתים על מנת להמשיך ליצור הוא גם נדרש ללמד בחוגים ומרבית האמנים עובדים במספר מקומות עבודה. במקרה כזה יש צורך לבצע מול רשות המיסים תהליך למימוש הקלות ותיאום מס לאמנים

הקלות ותיאום מס לאמנים רשות המיסים 

הקלות ותיאום מס לאמנים רשות המיסים

המקרה של משה אומן יצירה בקרמיקה

משה גיל הוא אומן קרמיקה בגיל 40 . יש לנו דירה קטנה ונעימה ברמת גן , שני ילדים בגן , אשתו עובדת ומסייעת לפרנסת הבית ( המשכורת היציבה בבית ) והוא עצמו עובד במספר מקומות .

בנוסף לתיק שיש לו במס הכנסה , תיק עוסק פטור ממס הכנסה , הוא מלמד פעמיים בשבוע בחוג לאומנות של העירייה . פעם בשבוע הוא מלמד יצירה באמצעות אובניים במתנס . בנוסף מעת לעת הוא מוכר יצירות מדהימות שלו בירידים ומפיק קבלה. פרנסה ברוך השם יש. עכשיו נשאר לממש הטבות מס הכנסה .

לתהליך הקלות מס הכנסה ותשלום מס לפי ההכנסות קוראים ותיאום מס לאמנים.

היתרונות של תאום מס הכנסה לאמנים

כאש/ר אנו מועסקים במספר מקומות , המעסיקים מנכים לנו את אחוז המס המקסימלי . בסוף שנת המס , לאחר הגשת הדוח , יועץ המס עורך לנו דוח שנתי של מס הכנסה ובמידה ויש החזר , מעבר למיסים ששילמנו , תוך זמן קצוב אנו מקבלים את הכסף לחשבון הבנק.

כל זה טוב ויפה , אך אומנים רבים כמו משה צריכים את הכסף כעת ולא בעוד שנה לאחר הגשת הדוח השנתי . במקרה כזה , על מנת לצמצם את חובות המס בשוטף קוראים תאום מס הכנסה לאמנים. הוא נעשה באמצעות הנפקת טופס תאום מס הכנסה באינטרנט או על ידי פקיד שומה.

תאום מס הכנסה לאמנים

1 על ידי הגשת טופס מס הכנסה לאמנים ישירות למעסיק הראשי ממנו מוכה מרשית תשלום המס רצוי לבצע תהליך זה בעת הגשת טופס 101 בתחילת שנה .

2 כל מעסיק רשאי לערוך לך תיאום מס ובהתאם לכך לנכות את המס משכרך, אולם רק המעסיק העיקרי רשאי להעניק הקלות במס.

3 תיאום מס הכנסה באינטרנט באתר מס הכנסה , ניתן לבצע בכל חודשי השנה , מאד יעיל ומאד ידידותי וקל

4 פניה לפקיד שומה על מנת שינפיק עבורך את הטופס . אולי הלך לכם כמה שעות במס הכנסה , אך השירות על ידי פקיד שומה של מס הכנסה הוא המקצועי והטוב ביותר לאזרח .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *