החזרי מס לניצולי שואה

החזרי מס לניצולי שואה רשות המיסים

הודות למידע שנמסר לרשות המיסים מהרשות לזכויות ניצולי השואה התאפשר החזר מס במסלול מהיר למאות ניצולי שואה ללא צורך בפניה ישירה לפקיד שומה. החזרי מס לניצולי שואה רשות המיסים מימוש זכויות המדריך המלא והמעודכן לשנת 2020 ולשנת המס 2021. 

החזרי מס לניצולי שואה רשות המיסים 

החזרי מס לניצולי שואה רשות המיסים

לראשונה בישראל- מס הכנסה יוזם החזר מס במסלול מהיר

רשות המסים מתחילה הבוקר מהלך ייזום רחב היקף למימוש זכויות מס לניצולי שואה. במסגרתו ישלחו ל-650 ניצולי שואה אישורים לתיאומי מס לשנת 2020 וכן מכתב הקורא להם להגיש בקשות להחזרי מס לשנים קודמות, לאחר שנמצא כי אינם ממשים את זכאותם להטבת מס בשל נכות רפואית מזכה.

איך לבצע החזר מס במסלול ללא קביעת תור לפקיד שומה

כדי להבטיח את מימוש הזכאות להטבות המס ע”י אותם ניצולי שואה, הוכנה מעטפת שירות כוללת ברשות, בפרט לאור העובדה שמדובר באוכלוסייה מבוגרת. כל משרד קיבל את רשימת ניצולי השואה השייכים אליו. עובדי המשרדים ייצרו קשר טלפוני יזום על הניצולים וידריכו אותם כיצד עליהם לפעול ולמי באפשרותם לפנות בנושא. גם מרכז המידע הטלפוני של הרשות ערוך למתן מענה כללי לפונים.

הקלות בדרך לקבלת הטבות מס ונקודות זיכוי

צעד זה הוא חלק ממהלך נרחב של חטיבת שומה וביקורות בשנים האחרונות, לממש זכויות מס של אוכלוסיית הנכים. במסגרתו ניתן פטור מוועדה רפואית לצרכי מס הכנסה לילדים עם נכות קשה, הורים לילד עם מוגבלות המקבלים גמלת ילד נכה יכולים לקבל 2 נקודות זיכוי ישירות מהמעסיק ללא צורך לפנות למס הכנסה, מתן אפשרות לשלם באופן מקוון עבור ועדה רפואית בביטוח לאומי וכן הכנת מדריך זכויות מס לאנשים עם מוגבלות ועוד צעדים עליהם עומלים בימים אלו.

טלפונים חשובים למימוש זכויות

מרכז מידע ארצי *5105 לניצולי שואה – הרשות לזכויות ניצולי השואה (לשעבר הלשכה לשיקום נכים) משמשת זרוע של מדינת ישראל המתגמלת את ציבור ניצולי השואה ונכי המלחמה מסרה את המידע שעובד לזכויות במס הכנסה

אתר המיסים של ישראל חדשות מס הכנסה, טבלאות מס הכנסה להורדה, מחשבון נקודות זיכוי, חישוב פיצויים פטורים ממס, שעות קבלה פקיד שומה הכנסה ומיסוי מקרקעין. כל המידע אודות אתר רשות המיסים.