דוח שנתי מקוון 2019 המערכת נפתחה לשידורים

דוח שנתי מקוון 2019 המערכת נפתחה לשידורים

רשות המיסים הודיעה על פתיחת המערכת לשידור דוח שנתי מקוון 2019. על שבשלב זה שידור דוחות חלף הכשת דוחות באמצעות טופס דוח שנתי מס הכנסה היא הגדר רשות ולא חובה, הנהלת רשות המיסים ופקידי שומה מקווים שמרבית המייצגים המורשים יאמצו שיטה זו. 

דוח שנתי מקוון 2019 המערכת נפתחה לשידורים

דוח שנתי מקוון 2019 המערכת נפתחה לשידורים

פרויקט “דוח שנתי מקוון מלא” האם טופס 1301 ייעלם מהעולם?

את דו”ח מס שנתי 2019 ליחידים ובעלי עסקים שאינם חברה בע”מ יש להגיש באמצעות טופס 1301 להורדה מאתר המיסים. במסגרת חדשות רשות המיסים יצאה הודעה של הנהלת רשות המסים שמה לה כיעד להפוך ל”רשות ללא נייר”.  מהווה מרכיב מרכזי ומשמעותי למימוש יעד זה והוגדר על ידי מנהל הרשות, מר ערן יעקב, כאחד הפרויקטים האסטרטגיים של רשות המסים. 

במסגרת “השקת מערכות להגשת דו”ח מקוון מלא“, הנני שמחה להודיע כי מחר תפתח האפשרות להגשת דוחות לשנת המס 2019 ואילך של יחידים וחברות לכלל משרדי השומה. כלומר, החל ממחר ניתן יהיה לשדר ברשת המייצגים דוחות של יחידים וחברות באופן מקוון מלא לכל משרדי השומה.  אנו נערכים בימים אלה לפתיחת המערכת למייצגים ולנישומים בלתי מיוצגים גם באתר האינטרנט של רשות המסים ועם פתיחת אפשרות זו, מס הכנסה ורשות המיסים יעדכנו את הנישומים ואת רשימת המייצגים במס הכנסה.  

ברשות המיסים מבקשים להדגיש, כי בשלב זה, השימוש באפשרות להגשת דו”ח שנתי מקוון מלא הינה בגדר רשות ולא חובה, עם זאת, כפי שהוסבר במכתבי הנ”ל, הגשת דוחות במסלול זה תביא לטיפול
מהיר יותר בדוחות במשרדי השומה ותאפשר להעניק שירות טוב יותר. 

הודעות למייצגים במס הכנסה דוח שנתי

מייצגים המחוברים לשע”מ מתבקשים שלא להגיש דוחות לשנת המס 2019 ואילך באמצעות “מערכת פניות למשרדים” או במפ”ל, ובימים הקרובים תחסם אפשרות זו.

 הורדה מאתר המיסים של ישראל טופס 1301 לשנת המס 2019 להורדה

אתר המיסים של ישראל טיפים לסוף שנה לעצמאים ועסקים קטנים

יש לרכז הוצאות חשובות ולוודא שדווחו על פי תקנות מס הכנסה

רכישת ציוד או שירותים לפני סוף שנת המס 2020 יש לוודא מימוש פחת מואץ לעסקים על פי תקנות מס הכנסה החדשות

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *