ביקורת מס הכנסה מה בודקים ואיך מתכוננים

ביקורת מס הכנסה מה בודקים ואיך מתכוננים

כמו בפרסומות הישנות של אגרת הטלויזיה , זה לא נעים אבל בהחלא לא נורא אם הספרים מתנהלים כמו שצריך. אבל במקרה שביקורת מס בעסק שלך תופסת אותך עם כשלים זו יכולה להיות בעיה לא נעימה. ביקורת מס הכנסה מה בודקים ואיך מתכוננים לביקור פקיד שומה. 

ביקורת מס הכנסה מה בודקים ואיך מתכוננים

ביקורת מס הכנסה מה בודקים ואיך מתכוננים

17% מבתי העסק שנבדקו לא רשמו הכנסות כחוק

מספיק לקרוא את ההודעות של דובר מס הכנסה. אין לי מספר מדויק אבל כ 20% מבעלי העסקים נתפסים עם בעיות כאלו או אחרות ברישום הכנסות. זה לא אומר שכולם העלימו מס מפקיד שומה או שהייתה לה כוונה כזו , אבל זה בהחלט לא נעים. 

בחודש פברואר נערך בערים רמלה ולוד מבצע ביקורות ניהול ספרים שערך פקיד שומה רמלה. במסגרת הבדיקה הגיעו מבקרי מס הכנסה לביקורות בבתי עסק שונים בערים . נדגמו עסקים מכל קצוות הקשת  שימו לב למספרים . באחד מתוך כ 5 עסקים התגלו בעיות רישום הכנסות. 

במסגרת ביקורת מס הכנסה נערכו 36 ביקורות ניהול ספרים, ונמצא כי 17% מבתי העסק שנבדקו לא רשמו הכנסות כחוק. כמו כן, נערכו 35 ביקורות לאכיפת חוק השימוש במזומן, ונמצאו 9 הפרות.

איך להתנהל מול ביקורת מס הכנסה בעסק

ראשית חשוב לזכור שאנשי מס הכנסה בעת הביקורת מייצגים רשות חשובה במדינת ישראל ואני מייעץ לנהוג בצורה אדיבה והגונה. 

חשוב לרשום כל הכנסה מייד עם התקבל הכסף מהלקוח. ניתן לבצע זאת על ידי רישום קבלה זמנית אם אין לכם פנקס 

קבלת מכתב סיכום מפקיד שומה על הביקורת 

פקיד שומה חייב לספק לכם טופס ביקורת תקינה הנקראת סעיף 03 או טופס ליקוי טכני הנקרא סעיף  04 בסיום הביקורת. אם לא היו ליקויים שנאמרו לכם מפורשות , יש לדרוש מפקיד שומה  את מספר קוד ניהול ספרים שנקבע לכם בתום הביקורת. 

ביקורת מס הכנסה מה בודקים ואיך מתכוננים כיצד לנהוג בביקורת פתע של פקיד שומה אצלך בעסק . מה בודק מס הכנסה בביקורת בעסקים וכיצד יש לנהוג במקרה של בדיקת מס בעסק אתר המיסים של ישראל ניהול פיננסי לעסקים , חישובי ריבית , בקרה על דוח רווח והפסד. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *