בדיקת פדיון פוליסות

מודעות גוגל

בדיקת פדיון פוליסות 

הטעויות הרבות בחישוב החיסכון בחברות הביטוח נחשפות באמצעות בדיקת פדיון פוליסות שנעשית באמצעות ידע ותוכנה ייחודית 

בדיקת פדיון פוליסות | איך יודעים שהגיע הזמן לבצע בדיקת פדיון פוליסות ? התשובה היא – תמיד. בכל עת שמתקבל דו”ח שנתי או רבעוני החוסך צריך לגלות מעורבות , להכיר את הדוחות ואת המידע הרגיש שהם מציגים  , לקרוא אותו . מה שלא מובן יכול לקבל הסבר מיועץ או באחד מאתרי חברת הביטוח. הדוח מספר כמה כסף מופקד לתוכנית  בכל חודש , מי הפקיד ( עובד  , מעביד ) , את גובה דמי הניהול שגבתה חברת הביטוח ואת עלויות הביטוח. הנתונים יש בידם להצביע על טעויות בחישוב הפוליסות או תשלומים שלא בוצעו כראוי. אם על ידי חברת הביטוח  או על ידי המעביד והעובד. 

אבל מה שחשוב הוא לבדוק את הדוח למול הדוח הקודם . חוסר העקביות בדיווחי החברות חושף לא מעט טעויות בחישוב החיסכון בקופות גמל  , פנסיה  , ביטוחים והשתלמות .

יישנן 2 סוגי בדיקות לבדיקת פדיון פוליסות:

 

בדיקת תשלומים לפוליסה  

בדיקה שהתשלומים קוזזו מהתלוש והגיעו ליעדם . בדיקה זו יכול לבצע כמעט כל אחד. או למסור אותה ליועץ אחת לשנה שכן זוהי בדיקה פשוטה יחסית.

 

בדיקת חישוב בפוליסה 

 בדיקת חישוב שתוודא שהכספים חולקו לכל מרכיבי הפוליסה כנדרש ושלא בוצע חויב חירג שפוגע בחיסכון .

החוסכים אמורים להיכן קלסר פשוט ולהכניס לתוכו את כל החומרים שקשורים לפוליסה. תיעוד הדוחות יקל על מעקב ובדיקת פדיון פוליסות בהמשך הדרך. 

  • העתק פוליסה מקורית — מתקבל בדרך כלל עם הפקת הפוליסה . כולל העתק הניירת שהחתים אתכם המשווק הפנסיוני
  • תיעוד שינויים בפוליסה אם בוצעו
  • דוחות שנתיים ורבעוניים ששלחה חברת הביטוח וקרן הפנסיה
  • העתקי תלושים שמנפיק עבורכם המעסיק
  • שמות סוכני הביטוח הרלוונטיים


גולשים יקרים , האתר עוסק במידענות ובשירותים פיננסים לרשות טיפול בנושאי מס מול מס הכנסה , החזרים ותאום מס , איתור כספים אבודים וייעוץ כלכלי . הודעתכם תענה בהקדם האפשרי

 

Recent Posts


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/dhsk100c/public_html/infotax.co.il/wp-includes/functions.php on line 3743