אתר הנדלן הממשלתי בכמה נמכרה דירה

אתר הנדלן הממשלתי בכמה נמכרה דירה

תמחור דירה למכירה הוא הליך מורכב עם משמעות כלכלית לקונה ולמוכר. כיצד נקבעים מחירי הדירות בישראל.  כתבה מיוחדת על מחירי הדיור והמידע הזמין ברשת באמצעות אתר הנדלן הממשלתי בכמה נמכרה דירה

אתר הנדלן הממשלתי בכמה נמכרה דירה

אתר הנדלן הממשלתי בכמה נמכרה דירה

כמה עולה דירה בעיר 

כן ככה זה קורה לכל מי שמתעניין ברכישת דירה או מכירתה. המחיר הוא עניין קריטי ואחריו כל יתר השיקולים כמו מיסוי נדלן , אזור מגורים ואיכות השכונה. כיטום ניתן לקבל מידע זמין בחינם כמה עולה דירה באמצעות אתר הנדלן הממשלתי המציג לרוכשים ולמוכרים מידע נוסף חשוב :

מספר עסקאות בעיר

מה ניתן לרכוש בסכום העסקה בערים אחרות

היסטוריית מכירות לנכס ותשואה רב שנתית על דירה

בנוסף מוצג מידע מלא על דירות שנמכרו : יום מכירה כתובת גוש חלקה – תת חלקה סוג נכס חדרים קומה מ”ר סכום מגמת שינוי

מס רכישה דירה שנייה

לפי החלטת הממשלה מיולי 2020 הוזל מס רכישה על דירה שנייה מ 8% מערך הדירה ל 5%. הוזלת מס הרכישה אמור להחזיר את המשקיעים לשוק ובאופן עקיף להזרים מיסים רכישה לקופה הריקה של משרד האוצר. דוגמאות מס רכישה דירה שנייה :

דירה להשקעה במחיר מליון וחצי שקל – המס לפני ההוזלה עמד על 120,000 וכעת הוא 75,000 משמעות ההוזלה של מס הרכישה הוא 45,000 שח . למעשה בחלק מהדירות להשקעה מדובר בעלות השיפוץ או התשואה של השנה הראשונה.

פטור ממס רכישה דירה ראשונה

על פי מדרגות מס רכישה דירה ראשונה קיים למעשה פטור מלא מתשלום מס רכישה על דירת מגורים ראשונה עד לסכום של כ 1.7 מליון שח . המס הוא שולי ובכל מדרגת מס נוספת בה נדרש תשלום הוא מתבצע רק עבור אותו הסכום הנכלל במדרגת מס הרכישה.

אתר המיסים של ישראל

האם כעת יחזרו הישראלים לקנות דירות להשקעה ? אנו מניחים קייח מעט זמן על רקע המשבר הכלכלי 2020. ייתכן בהחלט שבהמשך הדרך נראה משקי בית הקרוסים תחת נטל המשכנתא , על אף דחיית התשלומים ואז השוק יוצף בדירות למכירה ממשקיעים שלא עמדו בתשלומי המשכנתא על הנכס או דירות לזוגות צעירים שפשוט לא יוכלו לשלם את ההחזר החודשי וייאלצו לחזור לגור בשכירות