אי הגשת דו”ח במועד, אי ניהול ספרים כדין, וניכוי מס תשומות שלא כדין

אי הגשת דו”ח במועד, אי ניהול ספרים כדין, וניכוי מס תשומות שלא כדין

בעלי עסקים מכירים את התחושה שבה יש ביקורת של מס הכנסה בעסק או שמתקבל זימון לבירור אצל פקיד שומה. עד כמה רחוק זה יכול להגיע? תושב אשדוד ספג קנס ומאסר בגין שורת עברות מס אשר במרכזן- אי הגשת דו”ח במועד, אי ניהול ספרים כדין, וניכוי מס תשומות שלא כדין.

אי הגשת דוח במועד חדשות מס הכנסה אשדוד

אי הגשת דוח במועד חדשות מס הכנסה אשדוד

דוח שנתי 2020 למה חשוב להגיש בזמן דוחות למס הכנסה? 

16 חודשי מאסר בפועל וקנס בסך 50,000 ₪ הוטלו על תושב אשדוד, בגין שורת עבירות מע”מ שביצע על פני תקופה של כשנתיים בשתי חברות שונות בהן שימש כמנהל.

כבוד השופט יהודה ליבליין מבית משפט השלום באשדוד הטיל עליו בנוסף 14 חודשי מאסר על תנאי והתחייבות כספית על סך 100,000 שקל. כתב האישום הוגש ונוהל על ידי עורכת הדין מרסל סבח מהמחלקה המשפטית מע”מ אשדוד. הפרשה התגלתה בעקבות תיקי חקר של מע”מ אשדוד.

עוד באתר- מס הכנסה אשדוד שעות קבלה קביעת תור myvisit

עבירות מס בבית המשפט 

מכתב האישום עולה כי בין השנים 2014-2012 שימש הנאשם כמנהלן בפועל של חברת “אתן מ.ח השקעות בע”מ” העוסקת בתחום היזמות והבנייה, וחברת “טשקנט אחזקות בע”מ” העוסקת בתחום מכירה קמעונאית.

לנאשם יוחס בכתב האישום אי הגשת דו”ח שנתי במועד, הוצאת חשבוניות מס שלא דווחו ולא שולם המס בגינן. לצד אלו – אי ניהול ספרים כדין, וניכוי מס תשומות שלא כדין מ-5 דו”חות תקופתיים שהוגשו. לטענת כתב האישום במטרה להתחמק מתשלום מס. הנאשם, תשוב אשדוד הורשע על פי הודאתו בכל האישומים.

סכום המס הכולל שנגרע מהקופה הציבורית בשל העבירות שבוצעו עומד על 1,260,000 שקל חדש, ועל אף חלוף הזמן מאז ביצוע העבירות ועד היום, לא הוסר המחדל.

חדשות מס הכנסה ורשות המיסים. כל הידיעות החשובות באתר המיסוי של ישראל. תשובות ושאלות בנוגע לדוח השנתי. טפסים להורדה של רשות המיסים והנחיות להגשת תביעה מס הכנסה שלילי מענק עבודה. מתי נכנס המענק לבנק, מי זכאי להחזר מס. למה כדאי לבצע תיאום מס הכנסה בתחילת כל שנה. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *